אסיה


אסיה

אסיה היא היבשה הגדולה ביותר בעולם והיא מורכבת מאוכלוסייה ממגוון רחב של עמים. היא גובלת עם אירופה, אפריקה, אוקיינוס הקרח הצפוני והאוקיינוס השקט.


יבשה עצומה, בעלת מבנה טופוגרפי מגוון, סוגי אקלים שונים, היסטוריה עשירה וערב רב של דתות ותרבויות.


כל אזור ביבשה מתאפיין באוכלוסיה ובתרבות ייחודית, שהתגבשה על ידי אירועים היסטוריים, כיבושים וכו'. הכיבוש במאה ה- 4 לפנה"ס ע"י אלכסנדר הגדול (באזור שהשתרע מטורקיה ועד הודו), ההשפעה של דרך המשי על התרבויות העתיקות, השתלטות האימפריה הרומית על חלקים במערב אסיה, ההשפעה של ההינדואיזם והבודהיזם על דרום מזרח אסיה ועוד.


ישראל שוכנת בדרום מערב אסיה והמזרח התיכון וגובלת עם מצרים, ירדן, סוריה ולבנון. החלק של המזרח התיכון מתאפיין באקלים ים תיכוני. הדת השלטת היא דת האסלאם ואילו הדת היהודית במיעוט. חלק גדול מהמדינות של המזרח תיכון גובלות עם חופי הים התיכון (ישראל, טורקיה, לבנון וכו'). שילוב של קיץ ארוך וחמים עם חופי ים יפים מהווה מוקד משיכה לתיירות נופש מכל העולם ומארצות אירופה הקרות בפרט.


רבים מוצאים את יבשת אסיה הרב גונית והססגונית כמוקד משיכה למסעות, טיולים ומפגשים עם תרבויות אותנטיות וייחודיות.
יבשת  אסיה הכוללת, בין היתר את הודו, תאילנד, נפאל, יפן וסין מזמנת את התיירים לטיולים בנופים ייחודיים ועוצרי נשימה, למסעות של ניחוחות, טעמים וצבעים ולמפגש מרתק עם תרבויות אותנטיות ועתיקות יומין. לכל מדינה בדרום ובמזרח אסיה יש את אתרי התיירות הייחודיים לה. כל תייר ימצא את מסלול הטיולים המתאים לצרכיו ולאופיו, מטרקים רגליים בהרי ההימלאיה בנפאל, דרך נופש בחופים האקזוטיים של תאילנד או טיול לחומה הסינית בסין ועד לטיולי גו'נגלים בקמבודיה ווייטנאם.


דרך מסעות להונג קונג במזרח אסיה, ייהנה התייר ממפגש מרתק של תרבות מזרח ומערב, משילוב של מודרניזציה מול היסטוריה וישן מול חדש.


אסיה כיבשה מסעירה, מגוונת וכל כך אטרקטיבית למטייל הפוטנציאלי, מהווה יעד בעיקר לטיולים ארוכים ולתקופה בלתי מוגבלת. לא בכדי צעירים אחרי צבא נוהרים לשם למסעות תרמילאים של פעם בחיים. הרפתקאות, אטרקציות ייחודיות, טרקים, הכרות עם שבטים מרתקים, חיקוי אורחות חיים של תרבויות עתיקות, חוויות והעצמה רוחנית, כל אלו גורמים להם לנסוע, להישאר לתקופה ארוכה ואפילו לחזור אל מה שנחשב אצל רבים מהם סוג של גן עדן עלי אדמות.


ישנן אפשרויות גם להשתלב בטיולים מאורגנים לקבוצות, משפחות או יחידים על פי מסלולים מוגדרים ולתקופות שונות.