הודו


הודו, המדינה השביעית בגודלה בעולם, שוכנת בחלק הדרומי של יבשת אסיה וגובלת עם פקיסטן, סין, נפאל, בהוטן, בנגלדש ומיאנמר.
השפה הרשמית בהודו היא הינדו, אך בפועל יש מספר גדול של שפות מקומיות המייחדות אזורים שונים בארץ.


הודו הינה ארץ ססגונית עם עושר רוחני, דתי, תרבותי והיסטורי ובשל כך מהווה מוקד משיכה לתיירים מהעולם בכלל ומישראל בפרט.

היא מזמנת את התיירים למסעות מרהיבים  של תרבות עתיקה באתרים היסטוריים למול מודרניזציה בערים הגדולות, פאר של מקדשים למול ענווה ופשטות מעוררת הערצה המאפיינת את תושביה, שפע של נופים החל מהרי ההימלאיה המושלגים, דרך מקדשים מפוארים, טיול מדבריות בראג'אסטאן, טאג' מאהאל (הנחשב לאחד משבעת פלאי תבל), נהר הגנגס וכו'.

צריך לטייל לפחות חצי שנה בהודו בכדי ליהנות ממגוון אתריה,לספוג את התרבות, האווירה, הרוחניות ולחוות אותה עד הסוף, ויש לא מעט מטיילים שבוחרים לחזור אליה שוב ושוב.

הודו היא מדינה רב תרבותית ושולטות בה מגוון דתות, ביניהם ההינדואיזם, הבודהיזם, הסיקיזם, האסלאם והנצרות. ההודים מחולקים לכתות ומאמינים בגלגול נשמות.


סדנאות של יוגה ומדיטציה מהווים חלק אינטגראלי מהחוויה האישית של המטיילים.

מעבר לנופיה הקסומים והמגוונים, מקנה הודו למטיילים חוויה רוחנית בלתי נשכחת ויוצאת דופן ועל כן גם הייחוד שלה. היא מהווה יעד אטרקטיבי ביותר לטיולים של צעירים אחרי צבא המחפשים לתפוס שלווה ובעיקר לברוח מטרדות היום יום לפני שמתחילים לתכנן את העתיד, יחד עם זאת, יש לא מעט מבוגרים שמחפשים אתנחתא מחיי השגרה העמוסים ובוחרים לצאת למסעות המרתקים שהודו מציעה למטיילים בה.


אחד היתרונות של הודו הוא שהמחייה בה מאוד זולה והיא מציעה מגווו גדול של גסטהאוסים למטיילים.

דלהי, בירתה של הודו העיר השלישית הגדולה במדינה, מציעה מגוון טיולים בשפע של אתרים היסטוריים: מקדש הבאהים, המבצר האדום, מסגד יום השישי (ג'אמה מאסג'יד) ועוד.

לחובבי האתגרים ולאלו שרוצים לשכוח מנוף אורבאני וציוויליזציה, יוכלו לצאת למסעות מרהיבים של טרקים ייחודיים בדרגות קושי שונות ממסלול בהרי ההימלאיה, דרך טרקים בכפרים הסמוכים לעיר לה בצפון הודו ועד לטיול בנהר הזנסקר הקפוא.

למרות שברך כלל נוסעים להודו בטיול פרטי לתקופה ארוכה או בלתי מוגבלת, ניתן גם להגיע אליה בטיולים מאורגנים המתרכזים, לרוב, בטיול מסוג מסוים (טיול טרקים, למשל) או באזור מסוים (לדוגמה -טיול לצפון הודו).

19Sep
26Sep
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.