אלסקה


אלסקה שוכנת בקצה הצפון מערבי של יבשת אמריקה. היא אחת ממדינות ארה"ב וגם הכי גדולה מבחינת שטחה. היא למעשה מבודדת לחלוטין משאר המדינות של ארה"ב וגובלת עם מחוזות יוקון וקולומביה הבריטית של קנדה, האוקיינוס השקט, ים ברינג, מצר ברינג, ים צ'וקצ'י, ים בופור והאוקיינוס הקרח הצפוני.


בשל מיקומה הקוטבי, האקלים בה קר בצורה קיצונית. החורף מאופיין בחושך ברוב שעות היממה והארץ מוכסה כולה בשלג וקרח. העונה המומלצת ביותר לטיול היא מאי עד אוגוסט.


אלסקה היא ארץ של פלאי טבע והיא מזמנת את המבקרים בה למסעות וטיולים ייחודיים בנופים עוצרי נשימה של טבע פראי ואינסופי, קרחונים מהגדולים בעולם, שמורות טבע עצומות, עולם חי מרשים ביותר כולל דובי הגריזלי, כפרים ציוריים ועוד.

אנקורייג' היא העיר המרכזית והגדולה, המהווה תחנת יציאה לרוב הטיולים האטרקטיביים.
היא מציעה למבקרים בה מוזיאונים, מרכזי קניות, מסעדות, פארקים ובתי מלון.

אחד מחמשת האזורים באלסקה נקרא "המעבר הפנימי" אשר נוצר משרשרת של פיורדים ואיים השוכנים בחלק הדרם מזרחי של המדינה. המעבר הפנימי מהווה מסלול שייט מהיפים ביותר בעולם. לאורך המעבר הפנימי מפוזרות חלק מהאטרקציות המעניינות והמרתקות של אלסקה וביניהם -  הפארק הלאומי גלשייר ביי, העיירה פטרסבורג, עיר הבירה גו'נו ועוד.

העיר ג'ונו ממוקמת בחלק הצפוני של "המעבר הפנימי", למרגלות הר ג'ונו וליד תעלת המים גסטינו. היא מהווה תחנת יציאה למסלול טיול במפרץ הקרחונים ולטיולים קסומים נוספים – האי אדמירליטי, שמורת הדובים, נהר טאקו ועוד.

סיטקה היא עיר יפיפייה ומעניינת המשלבת אלמנטים של תרבות רוסית, אמריקאית ואסקימואית. מעל העיר מתנשא הר געש ויש בה אתרים היסטוריים מעניינים – הפארק הלאומי, קתדרלת סנט מיכאל ועוד.

מקום אטרקטיבי נוסף הוא קודיאק, האי השני בגודלו בארה"ב והוא מפורסם בשל היותו בית טבעי לגידול הדוב החום וחיות נוספות, ביניהם, עטלפים, שועלים, סנאים, סמורים ועוד.

הפארק הלאומי דנאלי מושך אליו תיירים רבים בזכות הר מקינלי השוכן בתחומו, שהוא למעשה ההר הגבוה בהרי צפון אמריקה.

אלסקה היא יעד תיירותי מושלם לחובבי הטבע והזואולוגיה ולמי שרוצה להתרחק מהנוף האורבאני ומשגרת חיי היום יום וליהנות מחופשה בטבע עצום ואינסופי. ניתן להגיע אליה הן בטיולים פרטיים והן בטיולים מאורגנים.

19Sep
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.